Kalorifer Şömine Modelleri - (Sulu Şömine Fiyatları)

Kalorifer şömine modelleri haznesi içerisinde yakılan odunların ısısından elde edilen enerjinin suya aktarılması ve ısıtılması beklenen bölgelerin kalorifer tesisatı ile ısıtılması işlemidir.

Kalorifer şömine sisteminde haznenin içerisinde yanan odundan elde edilen ısının büyük bir kısmının haznedeki suya aktarılabilmesi için su ile temas eden haznenin iç bölümlerinin ve duman geçiş alev kısımlarının verimlilik performansı arttıracak biçimde tasarlanmış olması gerekmektedir. Kalorifer şömine modelleri haznesi içerisinde yanma işlemini kontrol eden, baca bölümüne konulmuş olan klape ve küllük ön kısmındaki hava kanalları ile gerçekleşmektedir.

Hava kanalları ve baca klapesi ile kalorifer şömine sistemlerinde ısınma verimliliği ayarlama işlemi ve odun tasarrufu planlı bir şekilde yapılmaktadır. Kalorifer şömine modelleri imalat aşaması içerisinde basınç ve sızdırmazlık testlerinden geçirilmektedir.

Haznelerin yapımında kullanılan imalat yapısı ve kullanılan malzemenin kalitesi ile kalorifer şömine sistemleri kullanım aşamasındaki yüksek basınç nedeni ile her hangi bir hasara uğramamaktadır. Kullanmış olduğumuz malzemelerin kaliteli olmasından dolayı kalorifer şömine modelleri sistemlerini gönül rahatlığı ile güvenilir bir şekilde kullanabilirsiniz. Kalorifer şömine sistemleri 50 metre karelik alandan başlayarak 200-250 metre karelik bir alana kadar ısınma işlemini gerçekleştirebilen sistemlerdir.

Karşıdan bakıldığı zaman aynı şömineye benzer dış görünüşe sahiptir. Camsız ve önü cam kaplı olan kalorifer şömine modelleri bulunmaktadır. Kalorifer şömine sistemlerinde kazanlar da kullanılan malzemelerin kaliteli olması sebebi ile uzun yıllarca hiç problem yaşanmadan kullanılabilir. Ön kapak kısmında kullanılan cam ise çok yüksek derecedeki ısıya dayanabilecek güçte olmaktadır.

Kalorifer şömine modelleri sisteminde yalnızca baca temizliği yapılır, başka bir temizlik işlemine gerek duyulmamaktadır. Prity Soba sayesinde eviniz kalorifer şömine modelleri sistemine sahip oluyor. Kişilerin isteklerine göre özel tasarımları ile tüm model ve çeşitlerini sizlerle sunmaktadır. Prity ürünlerinin hepsi CE belgeli sahip ve standartlara göre üretilmektedir. Firmamız prity markalı kalorifer şömine özelliğine sahip şöminelerin Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. Prity ürünleri kendisine has özel tasarımları ile hem ısıtma kapasitesi hem de görünüm açısından pek çok değişik alternatifler sunmaktadır.

Sırala:
Göster: