Klasik Şömine Modelleri - (Şömine Fiyatları)

Klasik şömine modelleri çok uzun yıllardan bu yana kullanılmakta olan ısıtma sistemleri arasında yer almaktadır. Genel amacı aynı kalmakla birlikte modern çağa ve gelişmekte olan teknolojiye ayak uydurarak klasik şömine modelleri yepyeni özellikler kazanmıştır. Yeni hazne dizaynları ve yeni yapı elemanları ile şömine haznesinde yanan odunlar sayesinde klasik şömine modelleri verimli ayrıca kontrol edilebilir ısı enerjisine dönüştürülmüştür.

Şömine bir yaşam tarzı bir keyif işidir. Kendi yaşam tarzınıza, zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun şömine modellerini bulmak mümkündür.

Şömineler genel olarak ateşin yandığı kısım iç haznesi ve dekoratif kısım dış giydirme olarak sınıflandırılmaktadır. İç hazneler genellikle kapalı yani camlı ve açık camsız olarak iki ayrı tarz da üretilmektedir. Şömine modellerinde genellikle mermer, granit, doğal taş, ahşap ve buna benzer dış giydirme malzemeleri olarak kullanılmaktadır. Klasik şömine

modelleri hayalinizde düşlediğiniz tarzda size özel tasarım olarak isteğinize bağlı olarak tasarlanmaktadır.

 

Şöminelerde kalitesinden, yüksek derecedeki ısı dayanıklılığından ve uzun zaman da yanmaya karşı dayanıklılığından dolayı hazne kısımlarında döküm ve ateş tuğlası kullanılmaktadır. Klasik şömine modelleri seçiminde bu nedenle kullanılan malzemenin deforme olmaması açısından dayanıklılık ve ısı testlerinden geçmiş olması gerekmektedir.

Klasik Şömine Modelleri seçimi

Klasik şömine modelleri seçimi yaparken en önemli etken şöminenizin konumudur. Şöminenizin konumunu seçerken bacanın olduğu yere yapılması gerekir eğer baca sisteminiz yok ise konum seçiminizi isteğinize göre yapabilirsiniz. Şömine sistemleri bacalı şömine sistemleri ve bacasız şömine sistemleri olarak gruplara ayrılmaktadır. Klasik şömine modelleri tercihinde şöminenizin maksimum verim ile çalışması için baca çap hesabının doğru yapılması gerekmektedir. İsterseniz en güzel ve en pahalı şömine sistemine sahip olun eğer baca çap oranı doğru bir şekilde hesaplanmamış ise istediğiniz verimliliğe ulaşmanız imkansızdır. En uygun şömine ve soba bacası dik bir şekilde atmosfere çıkan, genişleme ve daralma yapmayan bacalardır.

Klasik şömine modelleri ile fiyat belirlenirken müşterilerle yapılacak olan görüşmeler ve klasik şömine modelinin kurulacağı yerin keşfi belirleyici etkendir. Bu nedenle şöminenin meydana gelmesinde tüm unsurlar birbirleri ile birden çok bağlantılı bir şekilde oluşur.

Sırala:
Göster: