Odun Sobası Modelleri - (Şömine Soba Fiyatları)

Yaz aylarının bitmesi ile geleneksel hale gelen odun sobası modelleri ekonomik bir ısınma aracıdır. Günümüzde hala yaygın olarak kullanılan odun sobası modelleri birçok evde ısınma amacı ile kullanılmaktadır. Odun sobası kültürü çok eski yıllara dayanmaktadır.

Odun sobası ile ısınılan evlerde genellikle insanlar bir arda otururlar ve sıcacık ortamlarında güzel muhabbetlere eşlik ederler.

Odun sobası kültürü çok eski yıllara dayanmaktadır

Odun sobası modellerinin kuruluş aşaması şu şekildedir. En başta sobanın kurulacağı yer belirlenir ve altına kurulan yerin tabanının zarar görmemesi için altlık konulur. Sonra odun sobasının altına konulan evinizin dekorasyonuna uygun mermer, seramik, emaye ve buna benzer ürünlerin üzerine odun sobası yerleştirilir.

Bu yapılan işlemler odun sobası kuruluşunda yapılan en kolay işlemdir. Daha sonra odun sobası ile baca arasına borular uygun bir şekilde yerleştirilir. Duvarla boru arasındaki mesafe çok az olmamalıdır, eğer mesafe az olur ise tütme olabilir. Eğer duvarla boru arasındaki mesafe çok fazla olursa bu seferde odun soba modelleri bulunan ortamda ısınma problemi oluşur. Bu nedenle boru ile duvar arası standartlara uygun bir şekilde olmalıdır. Kurulma işlemi tamamlandıktan sonra borular tavana ya da duvara sabitlenmelidir.

Odun sobasının en büyük zevki üzerinde pişirilen kestaneler ve eğer sobanın alt kısmında kül tablası varsa küllerin arasına yerleştirilen kumpirlik patateslerin tadına doyulmaz lezzetidir. Aynı zamanda odun sobası modelleri üzerinde kızartılan ekmeğin tadı da mükemmeldir.

Ayrıca odun sobasının diğer bir avantajı da annelerimizin sobanın üzerine asılan demirlerde çamaşır kurutmasıdır. Odun sobası üzerinde yıkanmış bir çamaşır çok kısa bir süre içerisinde kurutulur.

Genellikle odun sobalarının uyuma özelliği vardır. Bu özellik sayesinde hem yakıttan tasarruf edilir hem de çok ısınılan ortamın ısısının daha fazla artmaması için ve ısısının korunması için odun sobası modelleri uyuma konumuna getirilir.

Her geçen gün yenilenen tasarımları ile odun sobası modelleri çeşitli alternatifleri ile ihtiyaçlarınıza cevap verebilmektedir. Bu nedenle odun sobası modellerini hem ekonominize katkıda bulunduğu için hem de evinizin dekorasyonuna uygunluğu için tercih edebilirsiniz.şömine

Sırala:
Göster: